Українські дослідники побороли вірус, що викликає рак
Препарат, розроблений українською «Науково-виробничою компанією Екофарм», став першим у світі лікарським засобом, здатним побороти папіломавірус людини інфекцію, що призводить до дисплазії та раку шийки матки.
На превеликий жаль, кожна третя, сексуально активна жінка, має різноманітні форми клінічних проявів папіломавірусної інфекції. Серед зазначених доволі часто зустрічається дисплазія шийки матки різного ступеня перебігу. Дисплазія, як правило, без відповідного лікування, трансформується в рак шийки матки. На сьогодні в Україні стоїть на обліку більше 60 тисяч жінок, хворих на рак шийки матки. Зазвичай це жінки репродуктивного та працездатного віку пік захворюваності припадає на 40-45 років. При цьому 50% жінок помирає вже у перший рік після встановлення діагнозу : рак шийки матки.
З чого все починається
Вченими доведено: основною причиною розвитку дисплазії та раку шийки матки є вірус папіломи людини. Наразі відомо більше 100 типів даного вірусу, з яких більше 16 генотипів є онкогенними, що призводять до появи різноманітних захворювань від звичайних бородавок до онкопатології.
Підхопити вірус папіломи можна де завгодно у басейні, спортзалі, при голінні, будь-якому контакті «шкіра шкіра», а також статевим шляхом. За різними оцінками, кількість носіїв папіломавірусу складає більше 60 відсотків населення.
Зазвичай, здоровий організм здатен побороти вірус самостійно, без будь-якого лікування. Однак при будь-яких порушеннях у роботі імунної системи папаломавірус активізується.. Захворювання може розвиватися роками і ніяк себе не проявляти. Але небезпека у тому, що вражені клітини стають активними, а вірус робить так, що імунна система їх не бачить і не може знищити, через механізм «апоптозу» . Такі клітини перероджуються з часом у злоякісну пухлину той самий рак шийки матки, який щороку забирає життя тисяч жінок.
Виявити передраковий стан тобто дисплазію шийки матки можна за допомогою регулярних гінекологічних оглядів та цитологічного дослідження. На жаль, в Україні більшість людей легковажно ставляться до свого здоров’я більшості пацієнток діагноз ставиться лише на пізніх стадіях захворювання, коли дисплазія перейшла у рак. Під особливий ризик підпадають жінки, які часто міняють статевих партнерів: для них шанси заразитися папіломавірусом і, як наслідок, захворіти на дисплазію шийки матки підвищується втричі. Презервативи у цьому випадку не завжди ефективні. По-перше, розмір вірусу папіломи дозволяє йому проникати через пори у матеріалі презерватива, а по-друге, вірус може передаватися і через інші, незахищені ділянки шкіри і слизових оболонок.
Український прорив
Незважаючи на те, що папіломавіруси досить добре вивчені, терапії, яка б базувалась на беспосередньому впливі на даний вірус до останнього часу не існувало. Найбільш яскравим проривом у цій сфері досі вважалася розроблена американцями у 2005 році вакцина «Гардасил», яка зараз входить у національні календарі щеплень більш ніж у 20 країнах. «Гардасил» показав високу ефективність як профілактичний засіб, але боротися з вірусом, який вже присутній в організмі людини, він не здатен.
У червні 2015 року українські дослідники виступили із сенсаційною заявою: папіломавірус можна перемогти. На прес-конференції в УНІАН, яка пройшла 24 червня, представники вітчизняної «Науково-виробничої компанії Екофарм повідомили, що після багаторічних досліджень доведена ефективність препарату Протефлазід® щодо впливу на вірус папіломи людини. До цього часу цей лікарський засіб використовувався як противірусний препарат широкого спектру дії, у тому числі при герпетичних інфекціях та в комплексному лікуванні вірусних гепатитів та СНІДу.
Для боротьби з папіломавірусом вітчизняні дослідники розробили нову форму препарату свічки (супозиторії), що зручні у використанні та щодо інфекії. Як пояснила на прес-конференції завідуюча лабораторії експериментальної хіміотерапії Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАН України, доктор медичних наук Світлана Рибалко, Протефлазід® є прямим інгібітором синтезу вірусоспецифічних ферментів ДНК та РНК-вірусів, тобто безпосередньо подавляє процесс реплікації папіломавірусу в організмі людини. Крім того, препарат нормалізує роботу імунної системи,що полегшує боротьбу організму з вірусом.
Усього фармацевтичною компанією НВК Екофарм було проведено 218 контрольованих досліджень, в результаті яких була доведена ефективність українського препарату щодо різноманітних вірусних інфекцій. У дослідженнях взяло участь більше 11 000 пацієнтів, з яких 1 250 жінок (на 1-3 триместрах вагітності) та більше 3 500 дітей. Як показали дослідження, Протефлазід® має низький рівень токсичності (V клас), не викликає порушень перебігу вагітності та розвитку ембріону, а також не впливає на печінку та кровоносну та кровотворну системи. Це дає можливість застосовувати препарат для широкого кола пацієнтів у тому числі для вагітних жінок, матерів-годувальниць та новонароджених дітей. Клінічні дослідження стосовно застосування супозиторіїв Протефлазід® у терапії дисплазії шийки матки показали ефективність, що наближується до 100%. Голова наглядової ради компанії «Екофарм Анатолій Новик висловив впевненість, що нова розробка зменшить кількість рецидивів серед пацієнток з раком шийки матки, що були прооперовані. «Виліковування раку не означає виліковування від інфекції, яка призвела до онкології, зазначає Новик. Сьогодні в Україні пролікованих жінок з раком шийки матки понад 60 тисяч. Вірогідність виникнення рецидиву, метастазування досить висока. Тому що, перебуваючи в людському організмі вірусна інфекція впливає на відтворення умов для рецидиву».
Зараз препарат перебуває на етапі реєстрації і, і з’явиться у продажу вже цього року. Вироблятися «Протефлазід»® буде у Вінниці, на потужностях компанії СПЕРКО. За словами Анатолія Новика, вартість курсу лікування дисплазії шийки матки буде доступна всім верствам населення України. Крім того, як повідомили представники компанії «Екофарм», планується проведення подальших досліджень щодо ефективності препарату «Протефлазід»® при лікуванні захворювань, спричинених папіломавірусною інфекцією у чоловіків.
Источник:
pic.com.ua
ПРОЧИТАЛ ? ПОНРАВИЛОСЬ? ПОДЕЛИСЬ С ДРУЗЬЯМИ !
-
Американский производитель авиационной техники компания Boeing планирует создать новый самолет в «металенной», – виртуальном...
Отзывов нет 20.10.2022 -
Марсоход NASA Perseverance нашел в некоторых собранных образцах пород на дне кратера Езеро содержащие углерод органические химичес...
Отзывов нет 20.10.2022 -
Марсоход NASA Perseverance (“Упорство”) нашел на месте приземления в кратере Красной планеты, вероятно, самые древние ...
Отзывов нет 20.10.2022 -
Телескоп Европейской южной обсерватории Very Large Telescope Interferometer (ESO’s VLTI) в Чили сделал глубокие на сегодняшн...
Отзывов нет 20.10.2022