Що робити батькам, якщо дитина не слухається?
На певному етапі багато батьків стикаються з ситуацією, коли діти перестають слухатися і роблять все навпаки. Вони диктують свої умови і хочуть стати единоправными господарями. Будь-яка спроба налагодити відносини призводить до скандалу і з'ясування стосунків. Якщо вчасно не вирішити дану проблему, то вона згодом накочується наче сніжний ком, і діти в цей час зовсім не слухаються дорослих. Дана стаття не розрахована на те, щоб навчити того, як слід виховувати своє чадо. Її завдання ґрунтується на тому, щоб батьки задумалися, чому дитина не слухається, чому у дорослих з'являється бажання покарати його, і які результати можна отримати при різних підходах до виховання.
Дитяче непослух
Дитяче непослух — поширена сімейна проблема
Психологи виявили основні причини неслухняності дітей, чому вони не хочуть виконувати вимоги батьків.
Дефіцит уваги. Сучасний ритм життя часто призводить до того, що діти відчувають брак уваги з боку дорослих. Їм весь час не вистачає часу для того, щоб поговорити з ними, пограти, позайматися. Зате вони завжди знайдуть час посварити, покарати своє чадо. Яскравий приклад того, коли мама гуляє з карапузом на дитячому майданчику і зустрічає свою знайому. Природно матуся переключається на неї, а малюк залишившись одні на один намагається всіляко привернути до себе увагу. Він підбігає і кидає в неї пісок, та здивовано підвищує на неї голос. У підсумку, плаче малюк і роздратована матуся йдуть додому.
Що бачить мама? Вона ображена тим, що на них звернули увагу інші батьки і зробили висновок, що вона погано виховує дитину раз він дозволяє подібні вольності. Що бачить карапуз? Покликав маму грати разом, у підсумку на нього звернули увагу, щоб накричати, мене не люблять, зі мною не цікаво
Боротьба за самоствердження — прояви
Самоствердження малюка. У цьому випадку діти виявляють непослух, коли батьки надмірно опікують, вони намагаються «підкласти соломинку» під кожен дитячий крок.
Рішення помститися. Іноді дорослі не помічають, коли роблять той чи інший необачний вчинок, який підірвав довіру і взаємини. Пообіцяли зводити в цирк і залишилися вдома, зберігати таємницю і тут же разболтали бабусі по телефону, покарали, не з'ясувавши мотиву. І тут же у дитини спрацьовує принцип: «Ви так, ну я вам помщуся».
Причина дитячої помсти
Невіра у власні сили. Бувають випадки, коли хлопці часто чують такі слова, як «бовдур», «тупиця», «криворукі». Вони своїми діями підтверджують сформовану думку. Не дарма дитячі психологи стверджують: «Скажеш дитині 10 разів, що він порося, на 11 він захрюкає».
Найбільш поширені дорослі помилки
Коли дитина не хоче слухатися, то нерідко провина лягає на дорослих, тому що вони допускають помилки під час спілкування з дітьми. Найбільш поширені з них:
В спілкуванні між дорослим і дитиною немає зорового контакту. Якщо хочете, щоб діти почули, що хочуть донести до них, тоді подивіться їм в очі і скажете те, що необхідно.
Дорослий ставить дуже складні завдання. Якщо сказати дитині 5-6 років занадто довге дію, то він, скоріше всього, розгубиться і нічого не зрозуміє. Потрібно розділити прохання на кілька простих дій.
Неясно сформульована думка. Заставши малюка в бруді не треба питати про те, як довго він там збирається перебувати. Слід чітко сформулювати прохання: «Вийди з калюжі!». Інакше він все зрозуміє буквально і залишиться там ще на деякий час. Грайте разом з дітьми в онлайн ігри на www.games-girll.com/українська/монстр-хай/дизайн-кімнати/.
Підвищення тону не допоможе вирішити питання, у результаті карапуз буде боятися, але дії, які так дратують дорослого, будуть виробляти нишком. У будь-якій ситуації необхідно зберегти розмірений і спокійний тон.
ПРОЧИТАЛ ? ПОНРАВИЛОСЬ? ПОДЕЛИСЬ С ДРУЗЬЯМИ !